چگونه میتوانیم به شما کمک کنیم؟

به نزدیک ترین شعب ما مراجعه کرده و یا بصورت آنلاین سوال خود را مطرح نمایید.

چند نکته در مورد کارتهای الکترونیکی

  • کارتهای Prepaid به حساب بانکی شخصی متصل نیستند لذا امکان واریز پول به این کارت توسط افراد دیگر و همچنین امکان کارت به کارت کردن و حواله کردن توسط این کارتها وجود ندارد.
  • کارتهای Prepaid پس از آنکه تاریخ انقضای آنها تمام شد قابل استفاده مجدد و تمدید تاریخ انقضا نیستند و حتما باید توسط متقاضی به موسسه صادر کننده تحویل داده شوند تا یک کارت جدید برای متقاضی صادر شود.
  • در مورد کارتهای Prepaid چنانچه مدت انقضای آنها تمام بشود هر مقدار پول که در کارت مانده باشد فقط توسط موسسه صادر کننده قابل انتقال به کارت جدید و یا پرداخت نقدی به متقاضی خواهد بود و در غیر اینصورت از طریق دستگاههای خودپرداز و کارتخوان و حتی خرید آنلاین قابل برداشت نخواهد بود.
  • در صورتیکه در مورد تراکنشهای انجام شده توسط کارتهای Prepaid اعتراض و یا شبهه ای داشتید می‌توانید تا 60 روز پس از تاریخ انجام تراکنش با مراجعه و یا تماس با موسسه صادرکننده کارت، موضوع را مطرح و تقاضای بررسی نمائید. زیرا مبلغ تراکنش‌ها تا 60 روز پس از تاریخ آن تراکنش به حساب ذینفع آن تراکنش واریز نمی‌شود و چنانچه صاحب کارت اعتراضی نسبت به تراکنش داشته باشد موضوع از طریق موسسه صادرکننده کارت قابل پیگیری خواهد بود.
  • تمامی انواع کارتهای فوق الذکر اعم از Credit ، Debit و Gift فقط در دستگاههای کارتخوان و یا خودپردازهایی که روی آنها علامت و لوگوی مسترکارت وجود داشته باشد قابل استفاده هستند. لذا دریافت پول نقد از دستگاههای خودپرداز محلی (Loal ATM) که به شبکه جهانی مستر کارت متصل نباشند امکانپذیر نیست.
  • همانطور که در قسمت 4 توضیح داده شد، از آنجا که تراکنشهای انجام شده توسط کارتهای Prepaid تا 60 روز پس از تاریخ تراکنش قابل اعتراض و پیگیری هستند، لذا هنگام استفاده از دستگاههای کارتخوان (POS) در فروشگاهها نیازی به وارد کردن رمز ندارند و تراکنش‌ها بدون رمز عبور انجام می‌شوند. بنابراین در حفظ و نگهداری کارت خود کمال دقت را مبذول فرمائید زیرا در صورت مفقود شدن کارت، عواقب سوء استفاده های احتمالی توسط افراد دیگر بعهده صاحب کارت می‌باشد.
  • حتما بلافاصله پس از اینکه کارت را دریافت کردید بر روی نوار سفید رنگ که در پشت کارت قرار دارد، نام کامل و امضای خود را درج نمائید. زیرا کلیه فروشگاهها برای اینکه بتوانند از انجام خرید توسط صاحب کارت مطمئن شوند و در صورت بروز اختلاف و ادعای صاحب کارت بتوانند انجام خرید توسط صاحب کارت را اثبات کنند از شما می‌خواهند که نسخه دوم قبض تراکنش دستگاه کارتخوان (POS) که نزد فروشنده می‌ماند را امضاء کنید و فروشنده امضای شما را با امضای پشت کارت مطابقت می‌دهد.

برای دریافت پول نقد از دستگاه خودپرداز (ATM) باید رمز عبور را وارد نمائید. توجه داشته باشید که رمز عبور کارت (بصورت یک پاکت دربسته دولایه با پوشش مشکی) در داخل پکیج کارت قرار دارد. چنانچه پاکت رمز داخل پکیج وجود نداشت از دریافت کارت خودداری نمائید. لازم به توضیح است که این رمز بصورت پیش فرض توسط موسسه صادرکننده کارت تنظیم شده و توصیه می‌شود به لحاظ ارتقاء امنیت کارت، در اولین فرصت از طریق دستگاه ATM نسبت به تغییر رمز پیش فرض اقدام نمائید و همچنین هرچند وقت یکبار رمز کارت را عوض کنید و از در اختیار گذاشتن رمز کارت به افراد دیگر جدا اجتناب کنید.